Arena Łazienek
/skins/user/rwd_shoper_27/

KESSEL odpływ liniowy i technika odwodnień

Firma Kessel, lider odwodnień, powstała w 1963 roku w Niemczech w miejscowości Lenting i zajmowała się produkcją elementów instalacji odprowadzania wody i kanalizacji wykonanych z tworzywa sztucznego. Produkty KESSEL takie jak zawory przeciwzalewowe, przepompownie, separatory i wpusty, są obecne w ponad 65 krajach świata. Niezależnie od tego, czy potrzebne jest odprowadzanie wody, podczyszczanie ścieków czy ochrona przed przepływem zwrotnym - gdy niezbędne jest najlepsze rozwiązanie, nie ma innej alternatywy niż KESSEL.
Wieloletnie Doświadczenie, kreatywność oraz innowacyjność, gwarantują bardzo wysoką jakość i niezawodność urządzeń KESSEL. Większość produktów wykonana jest z przyjaznego środowisku tworzywa sztucznego, którego zastosowanie dodatkowo pozwala zredukować koszty związane z transportem i montażem. Obejmując swym zasięgiem obszar całego kraju firma zapewnia fachowe doradztwo techniczno-projektowe, całoroczny cykl szkoleń stacjonarnych i online, a także profesjonalny serwis. Najbardziej popularnym produktem od Kessel w Polsce są zdecydowanie odpływy liniowe, które pozwalają stworzyć tak pożądany obecnie prysznic bez brodzika w łazience, najczęściej w połączeniu z kabina prysznicowa walk in.


Katalog produktów KESSEL obejmuje m.in.:

  • Odpływ liniowy Linearis

  • Odpływ ścienny Scada

  • Odpływ liniowy slim Linearis Infinity

  • Odpływy prysznicowe punktowe i nietypowe Practicus / System 100 / System 125

  • Przepompownia ścieków Kessel Aqualift

  • Zasuwa burzowa Kessel Staufix

  • Pompa z rozdrabniaczem Kessel Minilift

  • Zawór zwrotny do kanalizacji Kessel Pumpfix

 

Nasz sklep internetowy, jako autoryzowany dystrybutor oferuje pełen katalog produktów Kessel w atrakcyjnych cenach. Przy zamówieniach hurtowych możliwy jest dodatkowy rabat lub promocja.

Dlaczego wybrać odpływ liniowy Kessel aby zrobić prysznic bez brodzika?

Prysznicowy odpływ liniowy to rodzaj odpływu kanalizacyjnego stosowanego w łazienkach i prysznicach. Najczęściej spotyka się odpływy liniowe 60cm / 70cm/ 80cm oraz 90cm. Istnieją też dłuższe modele. Dla wymagających użytkowników polecamy odpływ liniowy slim, który jest mniej widoczny niż klasyczny. Najczęściej umieszcza się go w pobliżu deszczownicy lub na krawędzi kabiny prysznicowej.

Odpływ liniowy charakteryzuje się tym, że woda spływająca z prysznica wpada do niego po całej długości, a nie tylko na jednym punkcie, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych odpływów punktowych. Dzięki temu woda szybciej odpływa z prysznica, co zapobiega tworzeniu się kałuż i poprawia higienę w łazience. Montaż odpływu liniowego nie jest trudny ale sugerujemy zlecić to fachowcowi z uwagi na konieczność odpowiedniego wyprofilowania spadków wody.

Czy odpływ ścienny jest dobrym rozwiązaniem?

Odpływ liniowy ścienny to rodzaj odwodnienia prysznicowego umieszczonego w krawędzi ściany i brodzika. Sprawia, że woda spływa do cienkiej szczeliny u podstawy ściany a sam odpływ prysznicowy pozostaje prawie niewidoczny, chyba że zdecydujemy się na model np. z podświetleniem lub dekoracyjnym rusztem w kolorze. Takie odpływy z firmy Kessel to model Scada. Z racji na swoje dekoracyjne walory odpływ liniowy w ścianie jest coraz bardziej popularnym rozwiązaniem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium