Arena Łazienek
/skins/user/rwd_shoper_25/

Prostokątne kabiny prysznicowe

Wybór kabiny prysznicowej to nie lada wyzwanie podczas projektowania idealnej łazienki. Najpopularniejszym wyborem wydają się być te o klasycznym, prostokątnym kształcie - są uniwersalne i doskonale komponują się w każdej przestrzeni. W przypadku kabin prostokątnych mają Państwo szeroki wybór i możliwość dopasowania do siebie wielu elementów według uznania. W naszym sklepie znajdą Państwo wszystko, co najważniejsze.

Rodzaje kabin prostokątnych

Prostokątna kabina prysznicowa sprawdza się zarówno w minimalistycznych łazienkach, jak i pełnych dodatków i wzorów wnętrzach.

Kabiny prostokątne występują z drzwiami suwanymi, otwieranymi i wahadłowymi, ale dodatkowo mogą być jeszcze komponowane jako kabiny typu walk-in z bezprogowym wejściem. Dużo łatwiejszy jest również wybór brodzika, jeśli postawimy na prostokątny kształt. Pasuje do niego każdy brodzik o takiej samej długości boków. Szczególnie polecamy kabiny z naniesionymi dodatkowymi powłokami uszlachetniającymi — zmniejszają one osadzanie się brudu i kamienia wapiennego na powierzchni szkła, co sprawia, że czyszczenie jest dużo łatwiejsze, a sama łazienka prezentuje się dużo lepiej. Najczęściej w małych łazienkach wybór pada na prostokątną kabinę prysznicową 70x100. Zapewnia to komfort podczas użytkowania i można do niej dowolnie dopasować brodzik. W większych kabinach dodatkowo istnieje możliwość zamontowania wygodnych półek, a także większych słuchawek z natryskami czy deszczownicą.

Kabiny prostokątne posiadają prostszą konstrukcję, niż te półokrągłe. Sprawia to, że często kwadratowe i prostokątne odpowiedniki modeli ćwierćkolistych są od nich tańsze. Wpływa to też na dłuższą i bardziej bezawaryjną pracę kabin z drzwiami suwanymi.

Dobór brodzika

Kabina prysznicowa z brodzikiem to najczęstszy wybór klientów. Zdecydowanie częściej sięga się po takie rozwiązanie, niż po prysznic z odpływem liniowym na podłodze. Niski brodzik sprawdza się idealnie w przypadku osób starszych lub schorowanych, które muszą mieć pełen komfort, podczas wchodzenia pod prysznic. Kabina prysznicowa z wysokim brodzikiem to doskonały wybór szczególnie wtedy, jeśli potrzebują Państwo miejsca do nalania wody (np. aby wykąpać dziecko albo zrobić szybkie pranie ręczne). Wysokie brodziki często posiadają dodatkowy schodek, na którym można usiąść, co równie często jest ważnym kryterium podczas projektowania łazienki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium