Arena Łazienek
/skins/user/rwd_shoper_25/
Opcje przeglądania

Cena

  • od
    do

Grupa bezpieczeństwa

Wyposażając swój dom, staniemy przed decyzją, w jaki sposób ogrzewać wodę. Po wybraniu podgrzewacza wody pamiętajmy, by go odpowiednio zabezpieczyć przez nadmiernym wzrostem ciśnienia.

Gdzie kupić podgrzewacz ciepłej wody oraz grupę bezpieczeństwa do kotła?

Polecamy wziąć pod uwagę wyłącznie oferty renomowanych producentów grupy bezpieczeństwa CO.

Jednym z liderów na rynku europejskim jest firma Caleffi. Producent specjalizuje się w komponentach do układów ogrzewania i instalacjach wody użytkowej. Ogromne doświadczenie, ponad 60 lat, gwarantuje najwyższą jakość oferowanych sprzętów. Produkowane przez Caleffi urządzenia przeznaczone są zarówno dla firm, jak i dla użytkowników indywidualnych.

Firmą specjalizującą się w produkcji części do instalacji grzewczych i sanitarnych, jest również polska marka Capricorn.

Obydwa powyższe zakłady produkcyjne spełniają restrykcyjne normy techniczne i jakościowe.

Co to jest grupa bezpieczeństwa c.o. i grupa bezpieczeństwa c.w.u.?

Grupa bezpieczeństwa c.o. jest to mechanizm montowany w instalacjach grzewczych, podłączany do wyjścia źródła ciepła. Urządzenie to ma kilka elementów umieszczonych w jednej armaturze, które zabezpieczają przed wzrostem ciśnienia. Te elementy to zawór bezpieczeństwa, manometr i działający w sposób automatyczny odpowietrznik.

Grupa bezpieczeństwa c.w.u. – to też urządzenie używane do zabezpieczania zamkniętych podgrzewaczy wody przed wzrostem ciśnienia. Jest to niewielki mechanizm posiadający jednak całą niezbędną armaturę. Grupa c.w.u. tym różni się od grupy c.o. iż nie musi zawierać automatycznego odpowietrznika, bo instalowana jest w obiegu wody użytkowej. Tutaj każde uruchomienie kranu z ciepłą wodą sprawia, że układ jest automatycznie odpowietrzany.

Dlaczego warto wybrać grupę bezpieczeństwa Afriso?

Przy wyborze zabezpieczeń instalacji grzewczej wody i decyzji o zaworze 3 bar czy wyższym parametrze, należy wziąć pod uwagę wielkość zbiornika i maksymalną moc instalacji.

Grupa bezpieczeństwa Afriso dedykowana jest dla instalacji, w których trzeba stosować zawór bezpieczeństwa 6 bar, a zbiornik c.w.u. nie przekracza pojemności 200 l. Istotne jest też, by moc całej instalacji nie przekraczała 111,5 kW.

Cała grupa to mosiężna belka, do której zamocowano zawór bezpieczeństwa MSW i manometr. Na końcu belki znajduje się wewnętrzny gwint służący do przykręcenia naczynia przeponowego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium