Arena Łazienek
/skins/user/rwd_shoper_25/
Opcje przeglądania

Producent

Cena

  • od
    do

Drenaż i retencja wody

Oba pojęcia są ściśle związane z bezpieczeństwem i odprowadzeniem nadmiaru wody z nieruchomości. Jest to bardzo ważna kwestia dla każdego właściciela działki. Tworzące się po deszczu kałuże lub długo stojąca w zagłębieniach woda na działce mogą być sygnałem, że potrzebny jest system odprowadzenia wody z terenu. Problem z odwodnieniem terenu szczególnie dotyczy właścicieli nieruchomości z nieprzepuszczalnym gruntem i gliną. Należy wtedy zastosować system drenujący i retencyjny.

Jak zabezpieczyć nieruchomość przed wilgocią?

Zabezpieczenie fundamentów domu przed wilgocią czy właściwy drenaż wokół domu to absolutny must have współczesnego inwestora. Wszyscy wiemy jak szkodliwy wpływ na budynki ma woda i jej wnikanie w fundamenty i mury. Prowadzi to do uszkodzenia konstrukcji budynku, rozwoju grzybów i pleśni co poważnie oddziałowuje na domowników. Jeżeli chcemy uniknąć problemu wody podchodzącej do domu to należy zastosować drenaż działki przy pomocy studni chłonnych oraz systemu rozsączającego wodę.

Co to jest rura drenażowa?

Rury drenażowe to element systemu do drenażu i retencji wody. System rozsączający tworzymy kiedy potrzebujemy rozprowadzić nadmiar wody z jednego miejsca na całej powierzchni działki. Studnie i pojemniki zbierają nadmiar wody a potem poprzez rury drenażowe z pvc z setkami małych otworów woda jest rozprowadzana na większym obszarze do szybszego wchłonięcia. Dzięki temu problem punktowego zbierania się wody na działce zostaje rozwiązany. Nasz sklep internetowy posiada szeroki wybór produktów do wykonania drenażu działki i jej odwodnienia począwszy od rury drenażowej magnaplast poprzez mufy, łączniki i redukcję do drenażu na studniach i skrzynkach rozsączających kończąc.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium