Arena Łazienek
/skins/user/rwd_shoper_27/
Opcje przeglądania

Producent

Cena

  • od
    do

Obejmy podwójne do rur NICZUK UDGM DN15 80170201500

Obejmy podwójne do rur NICZUK UDGM DN15 80170201500

Producent: NICZUK
Cena katalogowa: 3,68 zł
Cena: 3,68 zł

Obejmy podwójne do rur NICZUK UDGM DN18 80170201800

Obejmy podwójne do rur NICZUK UDGM DN18 80170201800

Producent: NICZUK
Cena katalogowa: 3,90 zł
Cena: 3,90 zł

Obejmy mocujące do rur dla solidnej instalacji

W sklepie Arena Łazienek oferujemy elementy montażowe, w tym obejmy mocujące rury na ścianach. Pochodzą one od renomowanego producenta Niczuk. Obejmy mocujące pozwalają stabilnie przytwierdzić metalowe i plastikowe instalacje wodno-kanalizacyjne do murów.

Wszystkie obejmy mocujące posiadają wewnętrzną okładzinę, która zapewnia silne dopasowanie elementów oraz zapobiega uszkadzaniu rur podczas normalnej eksploatacji. Okładzina jest wykonana z odpowiednio dobranych polimerów. Wśród tych najbardziej popularnych znajdują się: polietylen spieniony oraz elastomer EPDM.

Obejmy mocujące do rur wykonane są ze stali nierdzewnej ocynkowanej galwanicznie, co pozwala zachować wysoki poziom odporności na korozję. To wymóg który musi zostać spełniony, ponieważ większość instalacji z wykorzystaniem obejmy mocującej znajduje się w łazienkach, piwnicach, magazynach i pomieszczeniach technicznych. Często obecna w nich wilgoć nie może powodować degradację materiału obejm, co może skutkować nadmiernym naprężeniem w orurowaniu, prowadzącym do usterek i awarii.

Obejmy z okładziną posiadają pewną elastyczność, dzięki której pasują do każdego rodzaju rury o różnych średnicach. Im większa obejma, tym większy posiada luz, dlatego dla cienkich rur wodociągowych dopuszczalny zakres średnic to ok. 2 mm, a dla szerokich rur (np. kanalizacyjnych) wartość ta wynosi do ok. 10 mm.

Wszystkie obejmy mocujące są dwuczęściowe. Jedna część jest przykręcana za pomocą śruby do ściany, druga jest mocowana do pierwszej za pomocą dwóch śrub łączących. Dopuszczalne obciążenia pozwalają przytwierdzać o wiele cięższe elementy, niż ważą typowe instalacje wodno-kanalizacyjne: od 30 do ponad 200 kilogramów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium