Arena Łazienek
/skins/user/rwd_shoper_28/
Opcje przeglądania

Pompy ciepła Vaillant: powietrzne, gruntowe i inne

Rozwój nowoczesnych technologii grzewczych idzie w parze ze wzrostem postaw proekologicznych. Ponadto nie bez znaczenia pozostaje trend poszukiwania oszczędnych i efektywnych rozwiązań. Wynika on m.in. z faktu, że ceny takich nośników energii jak olej opałowy, energia elektryczna czy gaz ziemny drastycznie rosną.

Jednymi z przydomowych urządzeń, które pomagają w obniżeniu rachunków za ogrzewanie przy jednoczesnym spełnieniu wyśrubowanych norm środowiskowych, są pompy ciepła Vaillant.

Współczesne pompy ciepła, to w bardzo dużym uproszczeniu, urządzenia które czerpią ciepło z otoczenia zewnętrznego budynku - wody, ziemi lub powietrza, po czym tłoczą je do instalacji centralnego ogrzewania budynku. W ten sposób pozyskanym ciepłem można ogrzewać pomieszczenia, instalację wodną, a z kolei latem można wytwarzać chłodne powietrze.

Pompy ciepła Vaillant dostępne są w różnych opcjach. Pierwszą jest pompa ciepła powietrzna Vaillant. Pobiera ona energię z powietrza przy pomocy odpowiedniego sprężonego czynnika, po czym oddaje ciepło na potrzeby centralnego ogrzewania czy podgrzewania wody użytkowej. Urządzenie to występuje w wersji monoblok, co oznacza, że zbudowane jest z jednej jednostki, która mieści w sobie cały układ chłodniczy. Średni zakres mocy takie pompy to 7 kW, przy czym są dostępne modele od 3 kW do nawet 12 kW.

Inną z kolei opcją są gruntowe pompy ciepła Vaillant, określane też mianem solanka-woda. W tym przypadku źródłem ciepła jest grunt. Tego typu pompy należą do jednych z bardziej wydajnych. Ich moc grzewcza może sięgać nawet do 27 kW, przy czym jednymi z bardziej popularnych są te o wydajności 8 kW.

Na uwagę zasługuje jeszcze jedno ciekawe rozwiązanie - pompa ciepła Vaillant Split. Należy ona do jednych z najbardziej cichych urządzeń tego typu. Głośność jej pracy nie przekracza 32 dB. Jest niebywale prosta w montażu. Ponadto, współpracuje z instalacjami fotowoltaicznymi. Jest intuicyjna w obsłudze.

Wszystkie pompy wykorzystują naturalny czynnik chłodniczy R290 o GWP=3, dzięki czemu są jeszcze bardzie przyjazne dla środowiska. Z kolei ich efektywność energetyczna sięga klasy A+++. Jeśli chodzi o gwarancję na pompy ciepła, to może ona być przedłużona aż do 5 lat.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium