Arena Łazienek
/skins/user/rwd_shoper_25/

Kabina półokrągła DEANTE JASMIN PLUS 80cm, chrom KTJ 052P

Kabina półokrągła DEANTE JASMIN PLUS 80cm, chrom KTJ 052P

Producent: DEANTE
Cena katalogowa: 1 599,00 zł
Cena: 1 359,15 zł

Kabina półokrągła DEANTE JASMIN PLUS 90cm, chrom KTJ 051P

Kabina półokrągła DEANTE JASMIN PLUS 90cm, chrom KTJ 051P

Producent: DEANTE
Cena katalogowa: 1 599,00 zł
Cena: 1 359,15 zł

Kabina półokrągła RAVAK BLIX BLCP4 90cm biały H 1900 3B270100Z1

Kabina półokrągła RAVAK BLIX BLCP4 90cm biały H 1900 3B270100Z1

Producent: RAVAK
Cena katalogowa: 3 387,00 zł
Cena: 2 710,00 zł

Półokrągłe kabiny prysznicowe

Kabiny prysznicowe półokrągłe są dosyć popularnym rozwiązanie występującym na rynku. Niekiedy możemy się spotkać też z określeniami typu kabiny ćwierćkoliste bądź prysznice półokrągłe. Produkty te są cenione przez klientów ze względu na ich kompaktowe rozmiary, a więc docelowo dobry stosunek ilości zajmowanego miejsca do przestrzeni uzyskanej wewnątrz kabiny. Do najbardziej popularnych rozmiarów kabin natryskowych należą te o szerokości 80cm, 90cm i 100cm. Ale można się również spotkać z wariantami pośrednimi oraz większymi lub asymetrycznymi, zmieniającymi sposób funkcjonalności prysznica.

Kabiny prysznicowe możemy rozróżniać również ze względu na sposób wchodzenia do ich środka jak również na opcje otwierania drzwi. Występują tu następujące warianty: wejście z boku kabiny lub wejście z narożnika. W zależności od ilości miejsca w łazience można wybierać spośród kabin z drzwiami rozsuwanymi, otwieranymi, składanymi lub wahadłowymi. Drzwi przesuwane zajmują zdecydowanie najmniej miejsca w łazience, lecz wymagają większej uwagi w zakresie czyszczenia i konserwacji. Z kolei drzwi otwierane wydają się być bardziej eleganckie i niezawodne, z kolei wymagają przestrzeni przed kabiną aby wygodnie z nich móc korzystać. 

Dobierając kabinę prysznicową półokrągłą należy przyjrzeć się jeszcze jednemu istotnemu parametrowi - kolorowi profili. Warto dopasować go do barwy armatury (najczęściej występuje ona w wersji chromowanej lub srebrnej błyszczącej) lub innych akcesoriów łazienkowych jak meble czy chociażby grzejnik. Alternatywą dla kabin półokrągłych wykończonych kolorem srebrnym czy metalicznym są te z białymi profilami montowane na białych płytkach ceramicznych.

Najczęstszym materiałem stosowanym przy zabudowie kabin prysznicowych jest szkło hartowane lub tworzywo sztuczne. Warto pamiętać, że poza kabinami półokrągłymi dostępne są również kabiny prysznicowe okrągłe, kwadratowe, pięciokątne i prostokątne. W ofercie naszego sklepu dostępne są kabiny prysznicowe półokrągłe takich renomowanych producentów jak Deante, Kermi, Koło, ROCA, Ravak, Sanswiss, Cersanit, Huppe, Sanplast.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium