Arena Łazienek
/skins/user/rwd_shoper_26/
Opcje przeglądania

Czujniki stanu wody

Czujnik stanu wody WMS służy do zabezpieczenia urządzeń grzewczych (np. kotłów) przed przegrzaniem. Najczęstszą przyczyną zbyt wysokiej temperatury w zamkniętych instalacjach grzewczych jest wyciek lub spowodowany w inny sposób, ubytek medium chłodzącego w obiegach grzewczych zgodnych z normą PN-EN 12828.

Czujniki stanu wody są niezbędne przy wykorzystaniu instalacji, w których:

  • brak wody lub innego rodzaju chłodziwa może prowadzić do niedopuszczalnego wzrostu temperatury,
  • moc instalacji cieplnej przekracza 300 kW.

Jak działają czujniki stanu wody?

W momencie przekroczenia dopuszczalnej temperatury w kotle czujnik stanu wody automatycznie wyłącza palnik i uniemożliwia jego ponowny zapłon. Montaż czujnika wody jest dobrym rozwiązaniem także dla systemów o niższej mocy, szczególnie w przypadku gdy większość odbiorników ciepła jest zainstalowana poniżej wysokości montażu źródła grzewczego.

Dostępne w naszej ofercie czujniki stanu wody producenta Afriso są także wyposażone w automatyczny system resetowania czujnika w razie ponownego uruchomienia instalacji lub nietypowych odczytów temperatury. Ze względu na swoje zastosowanie, są one wykonane z wytrzymałych stopów metalu, (zwykle jest to mosiądz) pokrytych warstwą ochronną zabezpieczającą przed wilgocią i skrajnymi temperaturami.

Elektromechaniczne czujniki stanu wody są dostępne w dwóch wersjach montażowych – z przyłączami w postaci niezawodnych króćców do spawania lub w zestawie ze śrubunków, które nie wymagają korzystania ze spawarki i skracają czas montażu czujników stanu wody.

Wybierając czujniki stanu wody WMS zyskujesz komfort, a przede wszystkim bezpieczeństwo podczas korzystania z zamkniętych instalacji grzewczych w domach i wszelkich budynkach użytkowych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium