Arena Łazienek
/skins/user/rwd_shoper_25/

Grzejniki łazienkowe

Kaloryfery / grzejniki łazienkowe

Podstawowym warunkiem komfortowego korzystania z łazienki jest ciepło i brak wilgotności. Dlatego tak ważne są grzejniki do łazienki. Zapewniają odpowiednią temperaturę, osuszają pomieszczenie zapobiegając powstawaniu wilgoci, służą jako wieszak suszący na ręczniki. Kaloryfer do łazienki do podstawowy element wyposażenia. Musi być wydajny, funkcjonalny i ładny – zajmuje przecież często sporą i eksponowaną część pomieszczenia.

Grzejniki – wzornictwo:

Projektanci proponują obecnie bardzo ciekawe rozwiązania wizualne dla grzejników łazienkowych:

  • Tradycyjne drabinki żeberkowe z rurek o okrągłym przekroju - płaskie i zajmujące mało przestrzeni, tak samo zbudowane, ale zaokrąglone, dające więcej przestrzeni na wieszanie ręczników. Zwykle tradycyjne wzory to grzejniki łazienkowe białe.
  • Grzejniki panelowe np. ZEHNDER VITALO.
  • Asymetryczne i posiadające podwójny zestaw rurek dla zapewnienia lepszej wydajności i wiele miejsca do wieszania, np. grzejnik INSTAL PROJEKT Astro.
  • Grzejniki łazienkowe z rurek o przekroju kwadratu w nowoczesnej skandynawskiej formie, często również w nietypowych kolorach, np. czarny mat, Pięknie komponujące się z nowoczesnymi wnętrzami. Przykładem takiego produktu jest grzejnik TERMA Stand, który dodatkowo może być wyposażony w drewniane półki, które przekształcą go w funkcjonalny regał.
  • Grzejniki łazienkowe Terma do łazienek w stylu industrialnym ze skośnymi rurkami o przekroju kwadratu w szerokiej palecie barw, np. wyjątkowo atrakcyjne w kolorze żywej czerwieni. Doskonale wyglądają również w łazienkach modernistycznych.

Nietypową propozycją są grzejniki łazienkowe ZEHNDER ARCHIBALD – wyjątkowo dekoracyjne o charakterystycznym wzornictwie złączonych metalowych wieszaków wykonany z pozbawionej spoin stali formowanej (giętej). Jego cena jest stosunkowo wysoka, ale to ogromnie nowoczesny i stylowy akcent wnętrza. Ze względu na jakość materiału – stal jakościowa niemalowana, bez spawów i łączeń – będzie trwały i piękny przez długie lata.

Montaż i źródło zasilania to podstawowe parametry, które powinno się rozważyć przed zakupem grzejnika. Możemy rozważyć grzejnik łazienkowy elektryczny, podłączany do tradycyjnego C.O., lub grzejnik z możliwością zmiany źródła ogrzewania. Grzejniki łazienkowe Instal Projekt, Terma, Zehder, Gorgile, Red, Purmo mogą mieć:

  • podłączenie boczne,
  • podłączenie dolne,
  • wersje z możliwością podłączenia grzałki.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium