Arena Łazienek
/skins/user/rwd_shoper_27/
Opcje przeglądania

Producent

Średnica odpływu [mm]

Cena

  • od
    do

Brodziki prysznicowe pięciokątne

Brodzik pięciokątny jest pewnego rodzaju kompromisem pomiędzy dwoma najpopularniejszymi typami brodzików: okrągłym i prostokątnym. Dzięki swojemu kształtowi idealnie nadaje się do łazienek, w których przestrzeń przeznaczona dla strefy prysznica jest ograniczona do niewielkiego obszaru. Są też o wiele łatwiejsze w instalacji.

Asymetryczny model pozwala na wkomponowanie się do niestandardowego układu łazienki. Dodatkową zaletą brodzika pięciokątnego jest atrakcyjny i nowoczesny design, dodający pomieszczeniu charakter i wyrazistość.

Brodziki prysznicowe pięciokątne i ich wytrzymałość

Brodziki pięciokątne  są trwałe i gwarantują zadowolenie przez wiele lat, mimo tego, że są używane codziennie. Do tego są estetyczne i łatwe w utrzymaniu czystości. Na rynku dostępne są modele z akrylu oraz konglomeratu. Ogromną zaletą konglomeratu jest jego odporność na uderzenia, ścieranie oraz odbarwienia. Możliwy jest również wybór brodzika prysznicowego zrobionego z kamienia białego lub czarnego.

Brodziki pięciokątne różnią się wysokością, głębokością, szerokością oraz ułożeniem kątów. Modele o zminimalizowanej wysokości umożliwiają połączone z podłogą. 

Brodzik pięciokątny - dane techniczne

Brodzik prysznicowy pięciokątny stawiany jest w rogu pomieszczenia. Ma dwie prostopadłe krawędzie przylegające do ściany z zamontowaną armaturą, dwie przeciwległe do narożnika łazienki oraz jeden ścięty bok na którym zlokalizowane jest wejście do kabiny poprzez otwierane drzwi. 

Dzięki temu, całość prezentuje się bardzo dobrze, a sam obiekt, jakim jest prysznic, staje się bardziej ustawny i poręczny. Zgodnie z opiniami wielu użytkowników, brodzik pięciokątny może zapewniać o wiele lepszy dostęp do drzwi prysznica, niż standardowy model. W naszej ofercie znajdują się brodziki pięciokątne 90x90, które rewelacyjnie sprawdzą się w niewielkiej łazience, dając jednocześnie wygodę użytkowania. 

Brodzik pięciokątny najczęściej jest w biały, jednak niektórzy producenci oferują również inne kolory: szary, czarny, beżowy czy antracytowy. Wybrane modele da się zestawić z obudową frontową. Przedni panel stosujemy wtedy, kiedy nie ma możliwości żeby brodzik znajdował się płasko na podłodze, między innymi ukrywając syfon prysznicowy. Do brodzików pięciokątnych stosuje się dokładnie te same syfony brodzikowe co przy pozostałych rodzajach - ważna jest średnica odpływu brodzika oraz ilość miejsca pod nim. Zalecamy stosowanie płaskich syfonów brodzikowych slim.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium