Arena Łazienek
/skins/user/rwd_shoper_26/

Toaleta myjąca GEBERIT AQUACLEAN TUMA Classic biała 146.092.11.1

Toaleta myjąca GEBERIT AQUACLEAN TUMA Classic biała 146.092.11.1

Producent: GEBERIT
Cena katalogowa: 10 031,00 zł
Cena: 6 187,00 zł

Toaleta myjąca MEISSEN KERAMIK GENERA MANUAL biała S701-510

Toaleta myjąca MEISSEN KERAMIK GENERA MANUAL biała S701-510

Cena katalogowa: 4 299,00 zł
Cena: 4 299,00 zł

 Toaleta myjąca GEBERIT AQUACLEAN SELA biała/chrom 146.222.21.1

Toaleta myjąca GEBERIT AQUACLEAN SELA biała/chrom 146.222.21.1

Producent: GEBERIT
Cena katalogowa: 18 909,00 zł
Cena: 10 961,99 zł

Automatyczny radarowy zawór spustowy KOŁO do pisuarów 230V 96013-000

Automatyczny radarowy zawór spustowy KOŁO do pisuarów 230V 96013-000

Producent: KOŁO
Cena katalogowa: 2 022,00 zł
Cena: 1 614,99 zł

Miski WC i toalety

Miska WC jest najważniejszym i nieodłącznym elementem toalety. Przy wyborze tego produktu postaw na jakość wykonania oraz łatwość montażu i czyszczenia. Na rynku jest też dość modeli, żeby wybrać miskę WC również najlepiej nam pasującą ze względów estetycznych.  Nowoczesna miska WC najczęściej wykonana jest z trwałej ceramiki sanitarnej, cechującą się bardzo dobrą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, przebarwienia oraz działanie silnych środków czyszczących. Miska WC ma różne konstrukcje, z których wyróżnić możemy między innymi modelami klasyczne wiszące lub stojące oraz modelami bezkołnierzowymi.

Miska WC bez kołnierza

Miska WC bezkołnierzowa, nazywana również miską rimless, od klasycznej różni się budową krawędzi. Klasyczne muszle mają specjalny rant, który zapobiega wylewaniu się wody podczas użycia spłuczki. Rant ten tworzy trudnodostępne zagłębienie, w którym zbierają się zanieczyszczenia oraz mikroby przez które w łazience może panować nieprzyjemny zapach, a nawet które mogą przyczynić się do choroby lub nieprzyjemnych dolegliwości. MIska WC bez kołnierza posiada krawędź bez zbędnych szczelin, przez co zarówno spłukiwanie, jak i czyszczenie toalety jest bardziej efektywne. Miska WC bezkołnierzowa często pokryta jest specjalną powłoką hydrofobową, co również ma wpływ na higienę i estetykę. Oprócz tego miski wc bez kołnierza zużywają mniej wody do spłukiwania, co jest ekologiczne oraz ekonomiczne. Są to liczby rzędu nawet 4 litrów.

Miska WC stojąca i wisząca

Miska WC pod względem sposobu montażu dzieli się na stojącą i wiszącą. Miska WC stojąca jest łatwiejsza w zamontowaniu, jest też stabilniejsza i zapewnia komfort użytkowania. Jednak ma też minusy: zajmuje część posadzki, co może gromadzić zanieczyszczenia, ponieważ utrudnione jest czyszczenie podłogi. Miska WC stojąca jest bardziej estetyczna i nie styka się z podłogą. Natomiast jest montaż jest znacznie trudniejszy i wymaga zastosowania specjalnego stelażu.

Instalacja spłukująca i odpływowa miski WC podwieszanej znajduje się w ścianie łazienki. Jest montowana do umieszczonej wewnątrz ściany ramy. Taka konstrukcja nazywana jest stelażem podtynkowym. Ta stabilna podpora kryje w sobie rezerwuar spłuczki i niezbędne przyłącza. Wszystko to wymaga prac instalacyjnych, wykonania otworów w ścianach w odpowiednim miejscu lub wykonania zabudowania z płyt kartonowo-gipsowych. Efekt jest jednak wart całej pracy. Profesjonalnie wykonany stelaż może nawet utrzymać 400 kilogramów. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium