Arena Łazienek
/skins/user/rwd_shoper_25/

Ogrzewanie podłogowe


Listwa PURMO  TempCo Connect 6M E3 RF 230V  FAW3R2CDM0603000

Listwa PURMO TempCo Connect 6M E3 RF 230V FAW3R2CDM0603000

Producent: PURMO
Cena katalogowa: 1 334,00 zł
Cena: 934,00 zł

Ogrzewanie podłogowe elektryczne i sterowniki

Skąd bierze się popularność ogrzewania podłogowego? W ciągu ostatnich lat ten system został jednym z najczęściej rozważanych przy budowie domów jednorodzinnych. Wiele osób postrzega ogrzewanie podłogowe jako nowoczesne rozwiązania, dające duże poczucie komfortu. Jest postrzegane jako rozwiązanie bardziej ergonomiczne, poprzez równomierne oddawanie ciepła. To też estetyczna metoda ogrzewania – przy podłogówce nie montuje się grzejników.

Na czym polega ogrzewanie podłogowe elektryczne?

System ogrzewania podłogowego występuje w dwóch rodzajach:

  • wodne,
  • elektryczne.

Ogrzewanie elektryczne stanowi doskonałą alternatywę również w przypadku ogrzewania wodnego podłogowego.

Jego montaż nie jest skomplikowany, ponieważ cały system opiera się na specjalnych przewodach lub matach cieplnych, które umieszczane są w podłodze. Przez przewody przepływa prąd elektryczny, który oddaje ciepło.

Podłogówka elektryczna jest dla wielu bardzo satysfakcjonującym rozwiązaniem. Inwestycja w montaż zwraca się szybko dzięki ergonomicznej eksploatacji. W ekonomicznym wykorzystaniu podłogówki pomagają sterowniki, których zadaniem jest optymalizacja kosztów i zarządzanie temperaturą w pomieszczeniu.

Jak działa elektryczne ogrzewanie podłogowe?

Elektryczne ogrzewanie podłogowe zawdzięcza swój sukces możliwości równomiernego rozkładu temperatury. Ogrzewanie podłogowe równomiernie oddaje ciepło, które unosi się do góry, nagrzewając całe pomieszczenie.

Wyróżnia to podłogówkę na tle innych systemów grzewczych, które opierają się na ogrzewaniu płaszczyznowym. Dlaczego? Ponieważ tylko podłogówka jest w stanie osiągnąć tak satysfakcjonujące wyniki w równomiernym ociepleniu pomieszczenia.

Składniki elektrycznej podłogówki:

  • przewody grzejne lub maty grzejne,
  • izolacja,
  • sterownik ogrzewania podłogowego (np. termoregulator).

Sterowniki przy ogrzewaniu podłogowym elektrycznym

Ciepło w całym domu? Zapewnią to sterowniki, takie jak termostaty i regulatory, które dbają o równomierny rozkład temperatury w pomieszczeniu.

Jak regulować temperaturę za pomocą sterowników? Sterowniki regulują na bieżąco temperaturę poprzez listwę sterującą – program włącza lub wyłącza elementy grzejne po to, aby uzyskać temperaturę pomieszczenia, jaką ustawi użytkownik. Dzięki różnym rozwiązaniom dostępnym na rynku możliwe jest również zdalne ustawianie temperatury tak, aby wrócić do ciepłego domu np. po całodziennej wycieczce z dziećmi.

Jakie elementy wchodzą w skład podłogowego systemu elektrycznego?

Kompletny zestaw ogrzewania podłogowego w zależności od metody ogrzewania i rodzaju instalacji, będzie obejmował nieco inne elementy. Należy jednak pamiętać, że o ile w przypadku ogrzewania podłogowego elektrycznego samą decyzję o jego montażu możemy podjąć spontanicznie, o tyle w przypadku ogrzewania wodnego, jego instalacja powinna być już zaplanowana na samym etapie projektowania całego budynku. Wynika to z faktu, że w przypadku tego systemu cieplnego zachodzi konieczność zatopienia rur w betonie. Dlatego też cena samych elementów, wchodzących w skład instalacji, jak i koszty montażu, mogą być bardzo różne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium