Arena Łazienek
/skins/user/rwd_shoper_26/
Opcje przeglądania

Obudowa do brodzika DEANTE STANDARD PLUS II 80x80x12,5 KTU 032O

Obudowa do brodzika DEANTE STANDARD PLUS II 80x80x12,5 KTU 032O

Producent: DEANTE
Cena katalogowa: 249,00 zł
Cena: 212,00 zł

Obudowa brodzika półokrągła KOŁO STANDARD PBN0380000

Obudowa brodzika półokrągła KOŁO STANDARD PBN0380000

Producent: KOŁO
Cena katalogowa: 438,00 zł
Cena: 348,01 zł

Obudowa brodzika półokrągła KOŁO STANDARD PBN0390000

Obudowa brodzika półokrągła KOŁO STANDARD PBN0390000

Producent: KOŁO
Cena katalogowa: 438,00 zł
Cena: 323,94 zł

Obudowy brodzików

Obudowy do brodzików mają wysokość od kilku centymetrów do nawet trzydziestu. Podobnie jak same prysznice ich kształty są różne. Przeważnie są to kwadraty i prostokąty oraz półokrągłe i owale. W wypadku brodzika półokrągłego istotne jest, aby cięciwa brodzika zgadzała się z cięciwą obudowy oznaczonej w tym samym miejscu na okręgu.

Brodziki prysznicowe często wybierane są do łazienek o małym metrażu, takich jakie są często w blokach. Pierwszą rzeczą na jaką powinniśmy zwrócić uwagę przy kupnie brodzika, jest zastanowienie się kto najczęściej będzie z niego korzystał. Dla dzieci i starszych osób lepsze są płaskie brodziki, w takim wypadku warto też pamiętać o mocowaniu uchwytów, baterii, czy półek na odpowiedniej wysokości. Innym czynnikiem wpływającym na wybór konkretnego modelu, jest sposób, w jaki otwierają się drzwi - należy tutaj dążyć do zgodności między kabiną, brodzikiem, a konstrukcją obudowy. Osoby zdrowe i dorosłe w naturalny sposób mają szerszy wybór brodzików, a co za tym idzie  - ich obudowy, bo mogą brać pod uwagę też te, które są wysokie, jeśli tylko podobają im się z wyglądu. 

Obudowa brodzika

W ostatnich latach w materiałach, czy czasopismach branżowych można zauważyć trend na kilka typów obudowy brodzika. Między innymi jest to zamocowanie obudowy do brodzika, tak by tworzyły spójną całość lub osobno zaprojektowanie zabudowy z płytek lub paneli do tego dedykowanych. 

Zabudowa brodzika najczęściej jest brana pod uwagę, gdy z powodów technicznych, np. zbyt wysokiego poziomu zasyfonowania, nie można postawić go na podłodze. 

Zalety obudowy brodzika

Obudowy do brodzików sprawiają, że dźwięki towarzyszące korzystaniu z prysznica stają się bardziej wytłumione. Dobrej jakości obudowa jest kolejną warstwą zabezpieczającą przed utratą ciepła, potrzebnego do komfortowego i bardziej ekonomicznego korzystania z prysznica.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium