Arena Łazienek
/skins/user/rwd_shoper_24/
99% pozytywnych opinii
30 lat na rynku
14 dni na zwrot towaru
Odbiór osobisty za 0zł
Opcje przeglądania

Obudowa do brodzika DEANTE STANDARD PLUS II 80x80x12,5 KTU 032O

Obudowa do brodzika DEANTE STANDARD PLUS II 80x80x12,5 KTU 032O

Producent: DEANTE
Cena katalogowa: 249,00 zł
Cena: 212,00 zł

Obudowa brodzika półokrągła KOŁO STANDARD PBN0380000

Obudowa brodzika półokrągła KOŁO STANDARD PBN0380000

Producent: KOŁO
Cena katalogowa: 438,00 zł
Cena: 348,01 zł

Obudowa brodzika półokrągła KOŁO STANDARD PBN0390000

Obudowa brodzika półokrągła KOŁO STANDARD PBN0390000

Producent: KOŁO
Cena katalogowa: 438,00 zł
Cena: 323,94 zł

Obudowy brodzików

Obudowy do brodzików mają wysokość od kilku centymetrów do nawet trzydziestu. Podobnie jak same prysznice ich kształty są różne. Przeważnie są to kwadraty i prostokąty oraz półokrągłe i owale. W wypadku brodzika półokrągłego istotne jest, aby cięciwa brodzika zgadzała się z cięciwą obudowy oznaczonej w tym samym miejscu na okręgu.

Brodziki prysznicowe często wybierane są do łazienek o małym metrażu, takich jakie są często w blokach. Pierwszą rzeczą na jaką powinniśmy zwrócić uwagę przy kupnie brodzika, jest zastanowienie się kto najczęściej będzie z niego korzystał. Dla dzieci i starszych osób lepsze są płaskie brodziki, w takim wypadku warto też pamiętać o mocowaniu uchwytów, baterii, czy półek na odpowiedniej wysokości. Innym czynnikiem wpływającym na wybór konkretnego modelu, jest sposób, w jaki otwierają się drzwi - należy tutaj dążyć do zgodności między kabiną, brodzikiem, a konstrukcją obudowy. Osoby zdrowe i dorosłe w naturalny sposób mają szerszy wybór brodzików, a co za tym idzie  - ich obudowy, bo mogą brać pod uwagę też te, które są wysokie, jeśli tylko podobają im się z wyglądu. 

Obudowa brodzika

W ostatnich latach w materiałach, czy czasopismach branżowych można zauważyć trend na kilka typów obudowy brodzika. Między innymi jest to zamocowanie obudowy do brodzika, tak by tworzyły spójną całość lub osobno zaprojektowanie zabudowy z płytek lub paneli do tego dedykowanych. 

Zabudowa brodzika najczęściej jest brana pod uwagę, gdy z powodów technicznych, np. zbyt wysokiego poziomu zasyfonowania, nie można postawić go na podłodze. 

Zalety obudowy brodzika

Obudowy do brodzików sprawiają, że dźwięki towarzyszące korzystaniu z prysznica stają się bardziej wytłumione. Dobrej jakości obudowa jest kolejną warstwą zabezpieczającą przed utratą ciepła, potrzebnego do komfortowego i bardziej ekonomicznego korzystania z prysznica.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium