Arena Łazienek
/skins/user/rwd_shoper_27/

Czyszczak MAGNAPLAST KG 160 kanalizacja zewnętrzna 22160

Czyszczak MAGNAPLAST KG 160 kanalizacja zewnętrzna 22160

Producent: MAGNAPLAST
Cena katalogowa: 127,00 zł
Cena: 88,72 zł

Czyszczak MAGNAPLAST KG 200 kanalizacja zewnętrzna 23160

Czyszczak MAGNAPLAST KG 200 kanalizacja zewnętrzna 23160

Producent: MAGNAPLAST
Cena katalogowa: 303,00 zł
Cena: 212,00 zł

Kanalizacja zewnętrzna

Kanalizacja zewnętrzna to niezbędny system wyprowadzony na zewnątrz budynku, który pełni ważną funkcję zarówno w infrastrukturze miejskiej, jak i w domach jednorodzinnych. Doprowadza ścieki do przydomowej oczyszczalni, kanalizacji bytowej lub ogólnospławnej. Musi być wykonana z najwyższej jakości materiałów, gdyż cały czas narażona jest na wiele szkodliwych czynników, jak warunki atmosferyczne czy środki chemiczne. Dlatego też warto stawiać na produkty od sprawdzonych producentów, między innymi jest to kanalizacja MAGNAPLAST.

Z czego składa się kanalizacja zewnętrzna?

Przy budowie kanalizacji zewnętrznej niezbędne są rury. Najczęściej wykonywane są z tworzyw sztucznych, takich, jak polichlorek winylu (PVC), polipropylen (PP) lub polietylen (PE). Zapewniają przede wszystkim szczelność systemu i minimalizują ryzyko pęknięć. Ich gładka powierzchnia sprawia, że zmniejsza się opór hydrodynamiczny i zapobiegają powstawaniu kamienia. Oprócz rur bardzo istotne są też kształtki, kolanka i przejścia murowe. Kolejnym ważnym elementem są zasuwy, które lokują możliwość cofnięcia się ścieków dzięki specjalnej klapie. Przewód odpływowy z kolei jest elementem wspólnym dla kanalizacji wewnętrznej i zewnętrznej. Służy on odbieraniu ścieków z pionów kanalizacyjnych i urządzeń z najniższej kondygnacji. Innymi elementami kanalizacji zewnętrznej są także: osadniki rynnowe i podrynnowe, redukcje rynnowe, tuleje ochronne, czyszczak kanalizacji zewnętrznej odgałęzienia nasadowe i wiele innych.

Kanalizacja zewnętrzna powinna posiadać również studzienkę rewizyjną, która umożliwia zbadanie przewodu i dokonanie ewentualnej naprawy. Może mieć kształt prostokątny, okrągły, a nawet eliptyczny. Kolejnymi elementami są zbiornik, nazywany też szambem oraz przydomowa oczyszczalnia. Zbiornik może być wykonany z kręgów lub bloczków betonowych, z zagęszczonego żelbetu lub z tworzywa sztucznego. Można też zdecydować się na bardziej ekologiczną alternatywę, jaką jest przydomowa oczyszczalnia ścieków.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium