Arena Łazienek
/skins/user/rwd_shoper_25/

Zestawy termostatyczne do grzejników

Zestaw kątowy DANFOSS do grzejników, chrom 013G4279

Zestaw kątowy DANFOSS do grzejników, chrom 013G4279

Producent: DANFOSS
Cena katalogowa: 1 064,00 zł
Cena: 691,57 zł

Zestawy termostatyczne do grzejników

Zestawy termostatyczne są używane do podłączenia grzejników do instalacji centralnego ogrzewania w domu lub mieszkaniu. Pokrętło do grzejnika ułatwia zaplanowanie rozkładu temperatury w poszczególnych pomieszczeniach oraz usprawni proces przepływu czynnika cieplnego. Na rynku dostępny jest bardzo szeroki wybór rozwiązań dopasowany do różnego typu podłączeń przewidzianych przez producentów grzejników. Aby dobrać odpowiednie zawory do kaloryferów, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na budowę zaworu, wykorzystane do jego produkcji surowce oraz stopień dopasowania do kaloryfera.

Przy stalowych i aluminiowych grzejnikach płytowych, zwanych również panelowymi, najczęściej wykorzystywane jest podejście proste lub kątowe z dołu grzejnika o rozstawie przyłączy 50 mm. Pozwala to zastosować standardowe, podwójne zawory podłączeniowe do grzejnika np. Meibes lub Danfoss. Zawór kątowy do grzejnika umożliwi precyzyjną regulację przepływu czynnika, a ze względu na niewielkie rozmiary elementu, łatwo można będzie wmontować go w system grzewczy.

Niektóre kaloryfery, najczęściej w starszym budownictwie posiadają podłączenie boczne co wymusza użycie osobno zaworu termostatycznego na zasilaniu grzejnika.  Głowica termostatyczna kątowa może być w tym wypadku wmontowana później, podobnie jak zawór powrotny, tzw. odcinający.

Zawór termostatyczny do grzejnika jest elementem, który rzuca się w oczy, gdy patrzymy na grzejnik. W przypadku kaloryferów dekoracyjnych powinien więc to być produkt nie tylko solidnie wykonany i trwały, lecz również dopasowany do całości systemu. Do podłączeń grzejników dekoracyjnych i łazienkowych najczęściej używa się dwóch rodzajów przyłączy: poprzez zawór grzejnikowy centralny D50 mm (ZX w przypadku producenta Terma) oraz osobne o rozstawie dopasowanym do grzejnika (SX w przypadku producenta Terma).

Przed zakupem należy zwrócić uwagę na stronę zasilania grzejnika oraz pożądane miejsce, w którym powinna się znaleźć głowica i zawór termostatyczny zespolony. Montaż elementów w odpowiednich punktach pozwoli w pełni kontrolować proces ogrzewania i może wpłynąć na zmniejszenie kosztów spalania. Opisywane produkty dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, w tym najpopularniejszych obecnie kolorach takich jak biały, czarny oraz chromowany. W ofercie posiadamy m.in. zintegrowany system termostatyczny, osobne zawory i głowice marki Schlosser, Danfoss, Meibes, Comap, Ferro i inne. Jeżeli nie wiesz jak zamontować i podłączyć grzejnik do instalacji to skontaktuj się z nami – chętnie pomożemy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium