Arena Łazienek
/skins/user/rwd_shoper_27/

Podgrzewacz przepływowy BERETTA FONTE Lx11 7,5-19kW 20149819

Podgrzewacz przepływowy BERETTA FONTE Lx11 7,5-19kW 20149819

Producent: BERETTA
Cena katalogowa: 2 840,00 zł
Cena: 1 931,00 zł

Przepływowe podgrzewacze wody Dafi, Kospel, Biawar, Galmet i inne

Trudno wyobrazić sobie życie bez dostępu do ciepłej wody. Tymczasem wiele mieszkań, zwłaszcza na rynku wtórnym, jest narażone na utratę dostępu do wrzątku. Wielu mieszkańców dużych miast jest czasowo odciętych od ciepłej wody ze względu na awarie przestarzałych urządzeń. Rozwiązaniem mogą okazać się przepływowe podgrzewacze wody, których działanie zdecydowanie różni się od starych bojlerów i które nie rzadko są najbardziej energooszczędnym wyborem sposobu podgrzania wody. Dlaczego? Przede wszystkim są to bardzo wydajne urządzenia. O ty, czym jest przepływowy podgrzewacz wody i jak działa, przeczytasz poniżej.

Przepływowe podgrzewacze wody mogą być elektryczne lub gazowe, a więc użytkownik ma możliwość wyboru źródła energii do urządzenia. To urządzenia bardzo wygodne, często łatwe w obsłudze, dzięki czemu nadają się do instalacji w domach szeregowych, mieszkaniach, ale i domkach letniskowych.

Tego typu rozwiązania doskonale sprawdzają się także w domach jednorodzinnych, budynkach gospodarczych oraz altanach ogrodowych, w których niezbędny jest dostęp do bieżącej ciepłej wody.

Czym jest przepływowy podgrzewacz wody?

Przepływowy podgrzewacz wody jest urządzeniem o dość kompaktowych rozmiarach, dzięki czemu daje możliwość szybkiego i efektywnego podgrzania wody bez względu na źródło dostarczanej wody. Woda może być dostarczana zarówno z wodociągu, jak i z własnego ujęcia, co jest bardzo ważne np. w przypadku podgrzewania wody na farmach czy w ogrodach sadowniczych, które często czerpią wodę z własnych studni.

Są to urządzenia zróżnicowane nie tylko pod względem modeli, parametrów czy producentów, ale także zakresu działania. W zależności od potrzeb możemy wybrać podgrzewacze funkcjonujące w jednym punkcie lub też w systemie wielopunktowym. Jak to działa?

Podgrzewacze funkcjonujące w jednym punkcie zazwyczaj montuje się nad zlewem, umywalką lub też w innym miejscu, w którym chcemy zadbać o bieżącą ciepłą wodę. To najczęściej pomieszczenia mieszkalne, np. elektryczny podgrzewacz wody do prysznica w mieszkaniu w bloku. Z kolei podgrzewacze wielopunktowe dają możliwość centralnego zasilania/zaopatrywania instalacji w ciepłą wodę. Stąd też są najczęstszym wyborem w przypadku domów jednorodzinnych lub np. zakładów pracy.

Ogólna charakterystyka urządzenia

Jak już wspomniano, podgrzewacze to praktyczne, funkcjonalne i wydajne urządzenia. Ich kolejną zaletą jest prostota i intuicyjność obsługi. Ze względu na dużą różnorodność modeli można idealnie dopasować wybór urządzenia do konkretnych potrzeb — z uwzględnieniem kwestii związanych m.in. z miejscem montażu czy wielkością zapotrzebowania. Nieco innego urządzenia użyjemy w przypadku domków letniskowych, a innego w sytuacji, gdy będziemy wyposażać dom jednorodzinny. W obu przypadkach z ciepłej wody będzie korzystać kilka osób, ale zapotrzebowanie w domu jednorodzinnym będzie o wiele większe ze względu na całoroczne zapotrzebowanie. Warto dodać, że na rynku dostępne są modele podgrzewaczy, które stanowią gotową całość instalacji.

Przepływowe podgrzewacze wody: zalety

Wśród głównych zalet płynących z zastosowania takich urządzeń jak np. przepływowy podgrzewacz wody elektryczny 230V, można wymienić takie elementy, jak:

  • niewielka ilość miejsca potrzebnego na montaż urządzenia,
  • podgrzewanie wody wyłącznie w momencie jej zapotrzebowania – tj. odkręcania kurka,
  • niższe koszty instalacji,
  • niższe zużycie energii,
  • łatwość w obsłudze,
  • szeroki wybór modeli, pozwalający na dobranie urządzenia skrojonego pod potrzeby użytkownika.

Gdzie kupić sprawdzone i wydajne urządzenia?

Chcesz mieć pewność, że sklep oferuje Ci tylko sprawdzone i wydajne modele? Sprawdź naszą ofertę – w naszym katalogu znajdziesz przepływowe i ciśnieniowe podgrzewacze, które charakteryzują się doskonałymi parametrami.

Wśród naszego asortymentu znajdziesz produkty renomowanych firm, takich jak np. Biawar, Dafi, Galmet oraz Kospel. Pomożemy Ci w dobraniu urządzenia odpowiadającego na wszystkie Twoje potrzeby.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium