Arena Łazienek
/skins/user/rwd_shoper_25/
Opcje przeglądania

Cena

  • od
    do

Ogrzewania podłogowe wodne

Ogrzewanie podłogowe wodne to doskonała alternatywa dla tradycyjnych grzejników. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania nie tylko można znacząco obniżyć koszty ogrzewania domu, ale przede wszystkim zdecydowanie poprawić komfort termiczny pomieszczeń. Zamontowana na podłogach wodna instalacja grzewcza skutecznie eliminuje efekt zimnej posadzki, a tym samym zapewnia optymalny, pionowy rozkład temperatur we wnętrzach, dając idealny komfort cieplny.

Nie ulega wątpliwości, że nowoczesne systemy ogrzewania podłogowego są doskonałym rozwiązaniem dla sektora mieszkaniowego, jak również dla obiektów handlowych czy przemysłowych. Umożliwiają równomierny rozkład temperatur w pomieszczeniach, zwiększają powierzchnię grzewczą, a przede wszystkim znacząco zmniejszają straty ciepła, jakie powszechnie występują w tradycyjnych systemach grzewczych. Niewątpliwą zaletą wodnego ogrzewania podłogowego jest również to, że pozwala obniżyć koszty bieżące. Woda wykorzystywana jako czynnik grzewczy, nie musi bowiem mieć tak wysokiej temperatury, jak w tradycyjnych, wiszących na ścianach grzejnikach. Tym samym kocioł grzewczy może pracować z mniejszą mocą.

Ogrzewanie podłogowe można zamontować niemal w każdym domu, jednak najłatwiej instalacje montuje się w nowych, dopiero powstających budynkach. Nie wymaga to bowiem remontu i specjalne przebudowy podłogi, umożliwiającej jej montaż. Zestaw ogrzewania podłogowego składa się z kilku elementów, ale jednym z ważniejszych jest sieć elastycznych rur, ułożonych na siatkach zbrojeniowych czy też zamocowanych przy pomocy specjalnych klipsów mocujących. Jest ona zintegrowane z instalacją C.O, która podgrzewa czynnik grzewczy, jakim w tym wypadku jest woda. Aby instalacja efektywnie pracowała nie potrzebuje energii elektrycznej, co jest koniecznością w przypadku zastosowania maty do ogrzewania podłogowego. Podłoga podgrzewana prądem to dodatkowe koszty, które nie są generowane przy wodnym ogrzewaniu.

Oferowane w naszym asortymencie rury do ogrzewania podłogowego to wysokogatunkowe produkty, dedykowane tego rodzaju rozwiązaniom grzewczym. Są niezwykle elastyczne, co zdecydowanie ułatwia ich rozkładanie, a jednocześnie stabilne, dzięki czemu zachowują swoją formę. Rury są wielowarstwowe, z zewnątrz są pokryte cienką warstwą aluminium. W naszym asortymencie znajdują się także inne akcesoria, które są niezastąpione podczas montażu wodnego ogrzewania podłogowego, między innymi złącza czy peszle ochronne.

Choć ogrzewanie podłogowe to głównie same zalety, to jednak przed decyzją o jego montażu warto poznać także wady ogrzewania podłogowego. Największą z nich jest cena instalacji. Przyjmuje się, że jest ona o około 30% wyższa, niż montażu tradycyjnej instalacji grzewczej opartej na grzejnikach. Choć koszt ogrzewania podłogowego nie jest niski, to warto jednak się na nie zdecydować. Uzyskany dzięki niemu komfort cieplny jest bowiem bezcenny. Koszty instalacji choć nie są małe, szybko się zwrócą, ponieważ system ogrzewania podłogowego pozwala obniżyć koszty ogrzewania o niemal 10%.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium