Arena Łazienek
/skins/user/rwd_shoper_25/

Drzwi natryskowe DEANTE FLEX 80 składane, szkło szronione KTL 622D

Drzwi natryskowe DEANTE FLEX 80 składane, szkło szronione KTL 622D

Producent: DEANTE
Cena katalogowa: 1 299,00 zł
Cena: 1 104,15 zł

Drzwi natryskowe DEANTE FLEX 90 składane, szkło szronione KTL 621D

Drzwi natryskowe DEANTE FLEX 90 składane, szkło szronione KTL 621D

Producent: DEANTE
Cena katalogowa: 1 299,00 zł
Cena: 1 104,15 zł

Łazienkowe drzwi prysznicowe

Drzwi prysznicowe są bardzo dobrym pomysłem na wydzielenie strefy prysznica w łazience, ze względu na swoją uniwersalność i łatwy montaż. Mogą występować w bardzo wielu wariantach kolorystycznych i rozmiarach, a co za tym idzie, doskonale wkomponowują się w nawet niestandardowe projekty łazienek. Drzwi prysznicowe można konfigurować ze ściankami prysznicowymi, co pozwala stworzyć kabinę prysznicową na wymiar.

Drzwi natryskowe można też wykorzystać jako uzupełnienie uprzednio przygotowanej wnęki prysznicowej w łazience. Warto wspomnieć, że niektóre modele  drzwi mają możliwość dopasowania się do nierówności budowlanych od - 10 aż do +5 mm. Z uwagi na to, że strefa kąpieli jest jedną z kluczowych przy projektowaniu i wykańczaniu łazienki, należy starannie podejść do wyboru kabiny prysznicowej. Warto pamiętać nie tylko o estetycznym aspekcie, ale również funkcjonalności — szczególnie drzwi prysznicowe powinny być wygodne zarówno dla dzieci, dorosłych, jak i osób starszych.

Chcąc zastosować drzwi prysznicowe, trzeba podjąć decyzję o sposobie wydzielenia prysznica: czy decydujemy się na wnękę prysznicową, czy na kompletowanie kabiny na wymiar z dostępnych elementów. W przypadku posiadania wnęki prysznicowej ważna jest jej szerokość, gdyż to ona definiuje nam model drzwi.

Ciekawą opcją jest także kabina prysznicowa typu walk-in, składająca się jedynie z przeszklonych drzwi. To rozwiązanie nowoczesne i minimalistyczne, a przy tym bardzo praktyczne. Ponadto można je zastosować zarówno w przypadku małego, jak i dużego metrażu łazienki. Trzeba pamiętać, że każde drzwi natryskowe mają określony zakres regulacji przy montażu i należy trzymać się podanych przez producenta wymiarów. Najczęściej są to 80 cm, 90 cm i 100 cm, ale spotykane są już wnęki o rozmiarze 110 cm, 120 cm, 130 cm i większe. Drzwi prysznicowe mogą być również montowane ze ściankami natryskowymi i wtedy uzyskujemy klasyczną kwadratową lub prostokątną kabinę prysznicową. Dobierając drzwi prysznicowe, ważny jest też sposób ich otwierania. Mogą być otwierane, składane, wahadłowe oraz suwane (przesuwne drzwi łazienkowe),. Wybór sposobu otwierania zależy od ilości miejsca u Państwa w łazience. W klasycznych kabinach wielu klientów zastanawia się, czy wybrać drzwi prysznicowe rozsuwane czy uchylne. W przypadku dużej łazienki, wybór rodzaju drzwi zależy wyłącznie od naszych preferencji. Na korzyść uchylnych przemawia cena. Jest to dosyć tanie i proste rozwiązanie. Jednak jeśli dysponujemy niewielką powierzchnią, lepiej wybrać drzwi łazienkowe przesuwne. Podczas otwierania nie zajmują dodatkowego miejsca.

Przy wyborze drzwi prysznicowych warto także zwrócić uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane. Najczęściej jest to szkło hartowane. Jest ono bardzo wytrzymałe, odporne na zarysowania i pęknięcia. Pokryte dodatkowo warstwą hydrofobową zapewnia większą odporność na brud.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium