Arena Łazienek
/skins/user/rwd_shoper_24/
99% pozytywnych opinii
30 lat na rynku
14 dni na zwrot towaru
Odbiór osobisty za 0zł
Jak oszczędzać wodę w łazience? 0
Jak oszczędzać wodę w łazience?

Jak oszczędzać wodę w łazience?

 

 

 

Prysznic zamiast długiej kąpieli w wannie, zakręcanie wody podczas mycia zębów oraz podczas mycia mydłem dłoni i używanie ekonomicznej spłuczki WC. To najprostsze, ale nie jedyne sposoby na oszczędzanie wody w łazience. Z pomocą przychodzi marka GROHE, która wykorzystuje najnowocześniejsze technologie związane z oszczędzaniem wody - by żyło nam się wygodniej, lepiej, zdrowiej i przede wszystkim oszczędniej. I ta oszczędność nie dotyczy tylko naszych portfeli ale również środowiska. A jest to bardzo ważne.

 

Ostatnie lato pokazało, że grozi nam susza a problem globalnego ocieplenia to nie wymysł ekologów.  W niektórych miejscach w Polsce wprowadzono zakaz podlewania trawników w związku z małą ilością wody, w innych były przerwy w jej dostawie. Czy w kolejnych latach da się tego uniknąć? Na to pytanie odpowiedzi raczej nie zna nikt. Jednak warto korzystać świadomie z tego co mamy i wybierać rozwiązania ekologiczne i przyjazne środowisku. Do tego przekonuje nas marka GROHE, która w swojej ofercie proponuje rozwiązania zmniejszające zużycie wody. Wystarczy niewielka zmiana kilku codziennych nawyków by przyczynić się do zmniejszenia zużycia jednego z najważniejszych surowców na świecie.

 

Oszczędzaj wodę z GROHE

 

Oszczędzanie wody podczas korzystania z umywalki 

Zacznijmy od podstawowej czynności, którą wykonujemy kilkanaście razy dziennie. To oczywiście mycie rąk. Odkręcamy kran, podsuwamy ręce, myjemy mydłem, a woda leje się i leje. Technologia zastosowana w bateriach Grohe EcoJoy pozwala na zmniejszenie zużycia wody nawet do 50%. Ogranicznik stosowany w armaturze zmniejsza przepływ wody z 10 do nieco ponad 5 litrów na minutę. Natomiast perlator znajdujący się u wylotu wylewki napowietrza wypływającą wodę i sprawia, że jej strumień jest obfity i miękki, co pozwala na komfort użytkowania.

Ważne jest też to, by pamiętać o oszczędzaniu gorącej wody, ponieważ równie ważne jest dla naszej planety ograniczenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Za każdym razem, gdy podnosimy dźwignię baterii umywalkowej do góry, zaczyna lecieć zmieszana woda zimna z ciepłą, do wyprodukowania której potrzebna jest dodatkowa ilość energii. W praktyce oznacza to, że zużywamy jej więcej niż nam się wydaje. I tu z pomocą przychodzi armatura z technologią Grohe SilkMove ES. To proste a jednocześnie zaawansowane technologicznie rozwiązanie, dzięki któremu wyrabiamy nawyk ustawiania dźwigni w pozycji środkowej. Dzięki takiemu ustawieniu z wylewki wypływa zawsze zimny strumień wody, co powoduje mniejsze zużycie energii potrzebnej do uzyskania wody gorącej.

Doskonałym rozwiązaniem są także baterie bezdotykowe GROHE TOUCHFREE. Kojarzą się one z obiektami publicznymi, jednak nic bardziej mylnego. Producent zadbał o ich wyjątkowy design, który pięknie wkomponuje się we wnętrze każdej łazienki. Takim przykładem są baterie m.in. z kolekcji GROHE Essence E, Eurocube E, Eurosmart Cosmopolitan E, czy Bau Comsopolitan E. Baterie bezdotykowe ułatwiają kontrolę nad przepływem wody i są bardziej higieniczne.  Czujnik baterii reaguje, gdy dłonie zbliżają się do baterii i automatycznie uruchamia strumień wody. Bateria wyłącza się, gdy użytkownik odsunie ręce od baterii lub upłynie określony czas. W zależności od modelu, korzystając z baterii bezdotykowej można zmniejszyć zużycie wody nawet do 70%.

Kolejnym fantastycznym rozwiązaniem od GROHE jest bateria hybrydowa Eurosmart 2w1, która łączy w sobie zalety obsługi manualnej i bezdotykowej. Tradycyjna dźwignia zapewnia płynną i precyzyjną regulację temperatury i strumienia wody, natomiast bezdotykowa obsługa pozwala ograniczyć marnowanie wody - jej przepływ zatrzymuje się automatycznie, w momencie, gdy dłonie nie znajdują się już w zasięgu detekcji czujnika.

 

Baterie umywalkowe Grohe

 

Oszczędzanie wody w strefie prysznica

Chyba w większości nowych łazienek w strefie prysznica znajduje się deszczownica. Jednym kojarzy się z luksusem, innym ze zbytecznym rozwiązaniem, a w żadnym razie z powściągliwym gospodarowaniem wodą. Ten stereotyp przełamuje model GROHE Tempesta 250, w którym zastosowano ogranicznik przepływu redukujący zużycie wody do 9,5 litra na minutę. Pozwala to na przyjemne korzystanie z natrysku, które dodatkowo jest i ekologiczne i ekonomiczne. 

Aby zmniejszyć ilość zużywanej wody warto postawić na baterię termostatyczną, która poza podstawową funkcją ochrony przed oparzeniami, umożliwia branie prysznica w bardziej ekologiczny sposób.

Baterie termostatyczne marki GROHE wyposażono w technologię GROHE TurboStat, która pozwala na wygodne i szybkie ustawienie preferowanej temperatury wody. Oznacza to, że w tak zwanej fazie rozruchowej czyli w momencie uruchomienia, zużywana jest mniejsza ilość wody. Armatura termostatyczna utrzymuje stałą temperaturę wody podczas trwania prysznica, przez co nie trzeba jej kontrolować, np. jeśli w trakcie mycia włosów zakręcimy wodę, to po ponownym jej uruchomieniu temperatura będzie taka sama. Oznacza to nie tylko oszczędność wody, ale także energii.

Jednym z produktów, który świetnie sprawdzi się w nowoczesnej i ekologicznej łazience jest nowa bateria termostatyczna marki GROHE – model Grohtherm 1000 Performance. Bateria została wyposażona również w przycisk EcoButton pozwalający na zmniejszenie zużycia wody o 50% oraz technologię GROHE CoolTouch, dzięki której powierzchnia baterii nagrzewa się maksymalnie jedynie do temperatury wody zapewniając 100% bezpieczeństwa  i brak oparzenia. Technologię GROHE Turbostat zastosowano także w nowych bateriach z oferty marki GROHE – GROHE Grohtherm 500.

 

Oszczędzanie wody w strefie WC

Czy używanie dużego przycisku spłukującego zawsze jest konieczne? Czy często robimy to z przyzwyczajenia? W systemach sanitarnych GROHE również zastosowano rozwiązania, które pomagają ograniczyć zużycie wody. Jest to funkcja podwójnego spłukiwania, dzięki której można wybrać objętość między 3-6L lub 6-9l (fabryczne ustawienie: duży przycisk 6l, mały 3l), a także funkcja start/stop umożliwiająca zatrzymanie przepływu wody w każdym momencie podczas spłukiwania. Wystarczy nacisnąć przycisk ponownie w trakcie spłukiwania, aby zatrzymać przepływ – dzięki temu zużywa się tylko tyle wody, ile akurat potrzeba.

 

Świadome wybory, które przyczynią się do zmniejszenia ilości zużywanej wody niewątpliwie zaowocują w przyszłości. Takimi są nowoczesne rozwiązania od Grohe, dzięki którym zużyjemy mniej wody niż korzystając z innych baterii czy stelaży podtynkowych. Nie pozwólmy by tego cennego surowca jakim jest woda nam kiedyś zabrakło. Wybierajmy mądrze.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie

Taniej o

Produkt tygodnia
Przycisk spłukujący GEBERIT SIGMA 70 szkło czarne 115.620.SJ.1
2 237,00 zł
1 454,13 zł 1 200,00 zł

Oszczędź

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium