Arena Łazienek
/skins/user/rwd_shoper_28/

Nowy system rurowy GEBERIT FLOWFIT

1
Nowy system rurowy GEBERIT FLOWFIT

Nowy system rurowy GEBERIT FLOWFIT

 

 

 

Jaki jest największy problem z instalacjami wodociągowymi i grzewczymi? Korozja! We wszelkich instalacjach wodociągowych lub grzewczych, na przykład w domach jednorodzinnych, wykonanych ze stali największym problemem jest korodowanie rur oraz zarastanie ich kamieniem. Rdza powoduje uszkodzenia w całej instalacji, kamień – straty w przepływie, w dodatku na całej długości przewodów. A to sprawia, że konieczne staje się kucie ścian i wymiana całej instalacji. Nikt z nas nie ma ochoty na takie przeżycie!

 

Na szczęście na rynku pojawiły się rury i złączki z materiałów, które nie korodują ani ni pozwalają na osadzanie się kamienia. Wybór jest na pewno trudny. Co wybrać?

 

Geberit FlowFit – nowy system rurowy

Szczególną uwagę warto poświęcić nowemu systemowi Geberit FlowFit. Tym, co go wyróżnia, jest doprowadzenie wody do punktów czerpalnych z mniejszą stratą ciśnienia – zoptymalizowana hydraulicznie instalacja FlowFit, czyli ograniczająca opory miejscowe przepływu, daje możliwość zastosowania rur o mniejszej średnicy, a co za tym idzie – ograniczenie wielkości pionów i oszczędność przestrzeni.

 

Średnice GEBERIT FlowFit


Co więcej, dzięki projektowaniu mniejszych średnic, w instalacji znajduje się też mniejsza objętość wody, a to redukuje ryzyko jej stagnacji, ograniczając też rozwój bakterii Legionella.

 

Rury Geberit FlowFit – instalacja, której możesz zaufać

Najbardziej podstawową cechą rur FlowFit jest ich budowa – to rura wielowarstwowa. Wewnętrzna warstwa jest zbudowana z tworzywa PE-RT II (Polyethylene of raised temperature resistance – polietylen odporny na podwyższoną temperaturę), a wewnątrz znajduje się aluminowa wkładka. Korzyści jakie z tego płyną – dosłownie! – to:

  • większe bezpieczeństwo wiążące się z długotrwałym przepływem ciepłej wody (okresowo do 95 ⁰C przy ciśnieniu 6 barów, a w przypadku stałego obciążenia – do 70⁰C i ciśnieniu 10 barów),
  • mniejsza chropowatość ścianki rury (zaledwie 0,007 mm), dzięki czemu praktycznie wyeliminowane zostaje ryzyko osadzania się kamienia
  • odporność na uszkodzenia mechaniczne
  • wysoka przewodność cieplna (co doskonale sprawdza się w ogrzewaniu podłogowym)
  • wysoka wytrzymałość na podwyższone ciśnienie

 

System GEBERIT Flowfit

 

Złączki i kształtki Geberit FlowFit

Ale rury to nie wszystko – trzeba połączyć je odpowiednimi złączkami. Te też są niezwykłe. Zostały wyprodukowane z tworzywa sztucznego PPSU, czyli materiału, który stosuje się w produkcji elementów narażonych na ekstremalne obciążenia. Sprawia to, że wręcz niemożliwe jest uszkodzenie złączki podczas montażu lub pracy systemu.
W złączce znajduje się opaska zaciskowa wykonana ze stali nierdzewnej. Nie ma więc tutaj żadnego elementu, który mógłby podlegać korozji, a tym samym tracić z czasem swoją wytrzymałość. Co więcej, maksymalną temperaturą pracy tych złączek jest 190⁰C, co pozwala na użytkowanie ich nie tylko w transporcie wody ciepłej, ale też w instalacjach grzewczych. Tworzywo PPSU jest też wolne od substancji toksycznych, nie pochłania zapachu ani koloru. Wszystkie kształtki i złączki FlowFit są również fabrycznie zamknięte polietylenowymi zaślepkami, co chroni przed przedostawaniem się do nich zabrudzeń podczas transportu czy już na miejscu instalacji.

 

System GEBERIT Flowfit

 

Płynna instalacja - bez ryzyka, bez pomyłek

Najciekawszą cechą systemu FlowFit jest jednak jego wyjątkowo prosty i szybki montaż. Kształtki FlowFit występują w dwóch kolorach wskaźników zaciśnięcia – niebieskim i pomarańczowym. Niebieski znajduje się na kształtkach o średnicach d16-d40, a pomarańczowy – d50-d75. Powód jest bardzo prosty – do kolorów przypisane są zaledwie dwie szczęki zaciskowe. Dzięki temu niemożliwa jest pomyłka i zaciśnięcie ich niewłaściwym narzędziem.

Przed zaciśnięciem jednak przychodzi czas na kalibrację. Tak przynajmniej było dotąd – FlowFit nie wymaga jednak kalibracji gdy rura została poprawnie obcięta. Dodatkową ważną cechą jest brak konieczności oznaczania głębokości wsunięcia rury. W kształtkach znajdują się okienka rewizyjne, które wyraźnie pokazują głębokość wsunięcia, przez co niemożliwe jest zaciśnięcie niekompletnie posadowionej rury w kształtce.

Wygodą podczas instalacji jest także ruchoma opaska. Możliwy jest jej obrót w zakresie 360 stopni, co 45 stopni. Pozwala to na dużo łatwiejszy montaż w ciasnych szachtach czy umieszczeniu rury przy samej ścianie – wystarczy obrócić pierścień i można bardzo łatwo podejść zaciskarką do kształtki.

 

System GEBERIT Flowfit

 

Sam proces zaciskania jest również wyjątkowy, gdyż w systemie Geberit FlowFit nie trzeba obejmować już całej średnicy kształtki, ale jedynie element zaciskowy – w dodatku jest tak skonstruowany, że dedykowane szczęki zaciskowe same wpadają na odpowiednie miejsce i „zaklikują się” na samym środku, pozwalając na precyzyjne i pewne zaciśnięcie. A to dodatkowe bezpieczeństwo i pewność, że proces zaciskania został przeprowadzony w odpowiedni sposób.

Po zaciśnięciu odpada także kolorowy znacznik, co jest sygnałem, że połączenie jest poprawnie zaprasowane.
Wszystko to sprawia, że cały proces jest dużo szybszy i wygodniejszy niż standardowe systemy zaciskowe, przez co skróceniu ulega czas wykonania całej instalacji oraz wyeliminowane są komplikacje podczas montażu.

Jeżeli poszukujesz systemu rurowego, dzięki któremu przeprowadzisz szybki i łatwy montaż, a który jest przy tym bardziej wydajny niż inne dostępne na rynku, Geberit FlowFit to oczywisty wybór. Skorzystaj z szerokiej oferty złączek i przekonaj się, dlaczego profesjonaliści wybierają Geberit!

Komentarze do wpisu (1)

3 lipca 2024

system top!

Kategorie

Taniej o

Produkt tygodnia
Miska wisząca GEBERIT SELNOVA PREMIUM 53x36cm rimfree biała z deską wolnoopadającą 502.793.00.1

Oszczędź

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium