Arena Łazienek
/skins/user/rwd_shoper_28/

Poznaj zalety rekuperatorów Aria Vitale!

1
Poznaj zalety rekuperatorów Aria Vitale!

Rekuperator HEATPEX ARIA VITALE - funkcjonalność ukryta w detalach.

 

 

Dużą część naszego życia spędzamy obecnie w pomieszczeniach, dlatego należy zadbać, aby powietrze, którym na co dzień oddychamy było jak najlepszej jakości. Standard powietrza w naszym domu możemy poprawić instalując centralę wentylacyjną z odzyskiem ciepła potocznie zwaną rekuperatorem. Rekuperator Heatpex ARIA VITALE to nowoczesne urządzenie, które zadba o jakość powietrza, jednocześnie oferując bogatą funkcjonalność.

 

SWOBODA ARANŻACJI – ŁATWOŚĆ MONTAŻU ORAZ SERWISU

Każdym dom jest inny. Nieruchomości różnią się od siebie rozkładem pomieszczeń oraz powierzchnią i kubaturą, a czasami brakiem pomieszczenia technicznego, co może powodować problemy ze znalezieniem miejsca na montaż rekuperatora. Rekuperatory ARIA VITALE dają ogromną swobodę przy wyborze miejsca montażu, gdyż można je zainstalować w 6 wariantach  – na ścianie, pod sufitem, na podłodze oraz w wersji prawo- i lewostronnej w każdej pozycji. Dzięki temu VITALE można umieścić tam, gdzie jest dla nas najwygodniej – w garażu, pomieszczeniu technicznym, piwnicy lub na ocieplonym poddaszu. Do tego urządzenie można swobodnie obracać o 180°, bez ingerencji w jego układy wewnętrzne. Wystarczy jedynie obrócić zamocowany na obudowie rekuperatora panel sterujący oraz wybrać odpowiednią tacę ociekową spośród czterech dostępnych, do której podłączymy odprowadzenie skroplin. Pozwala to na dogodne podłączenie centrali do czerpni i wyrzutni powietrza oraz reszty instalacji wentylacyjnej. W zestawie z urządzeniem znajdują się dedykowane zawiesia do montażu ściennego i sufitowego oraz nóżki do montażu podłogowego, które czynią montaż nad wyraz szybkim i prostym.

 

Montaż rekuperatora Heatpex

 

Panel sterujący rekuperatorem można też przenieść z obudowy urządzenia na ścianę, w wygodne dla nas miejsce. Jest to kluczowe zwłaszcza wtedy, gdy centrala wentylacyjna ARIA VITALE została zainstalowana w trudno dostępnym miejscu, np. na poddaszu. Panel wyposażony jest standardowo w moduł łączności bezprzewodowej.

Centrala została wykonana zgodnie z filozofią PLUG&PLAY - jest wstępnie okablowana i skonfigurowana. Po podłączeniu jest natychmiast gotowa do użycia. Dzięki temu montaż i serwis jest niezwykle prosty. Dodatkowo, kompaktowe i lekkie urządzenie jakim jest ARIA VITALE, o wadze zaledwie 27,5 kg, znacząco ułatwia i przyspiesza proces instalacji.

 

NAJWYŻSZA JAKOŚC POWIETRZA

Zadaniem każdego rekuperatora jest usuwanie zanieczyszczonego, głównie przez CO­­2 i wilgoć powietrza z domu oraz dostarczanie świeżego powietrza z zewnątrz bez utraty ciepła z ogrzewania. Często jednak jakość powietrza zewnętrznego jest niewystarczająca i jest ono zanieczyszczone. Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi w 26 krajach Unii Europejskiej, zła jakość powietrza zewnętrznego odpowiada w 67% za obciążenie chorobami, w czym największy udział ma pył zawieszony (PM). Rekuperator ARIA VITALE wyposażony jest w wysokiej klasy dokładny filtr ISO ePM1 70% (F7), który jest w stanie wyłapać większość najbardziej niebezpiecznych dla naszego zdrowia cząstek o średnicy poniżej 1μm. Cząstki te dzięki swoim mikroskopijnym rozmiarom mogą przedostawać się bezpośrednio do krwioobiegu powodując między innymi choroby nowotworowe, układu krążenia oraz demencję. Jeszcze lepiej filtry radzą sobie z większymi cząstkami tj. PM2,5 (skuteczność 80%) oraz PM10 (skuteczność 92%), które powodują m.in. astmę, alergie, zaburzenia czynności płuc oraz choroby skóry i oczu. Dzięki zastosowanym w rekuperatorach ARIA VITALE filtrom ISO ePM1 70% (F7) uzyskujemy powietrze o 50% lepszej jakości i czystości niż zalecanej przez Światową Organizację Zdrowia - WHO.

 

Rekuperator Heatpex

 

CICHY I ENERGOOSZCZĘDNY REKUPERATOR

Wymiana powietrza bez odzysku ciepła powodowałaby bardzo duże straty energii i wzrost rachunków za ogrzewanie. Największy udział w stratach ciepła w nowobudowanych, dobrze izolowanych budynkach ma wentylacja pozbawiona odzysku ciepła. Rekuperator ARIA VITALE wyposażony jest w wysokiej klasy wymiennik ciepła pozwalający na odzysk nawet do 95% energii. Świeże powietrze z zewnątrz, które wpuszczamy do naszego domu zostaje ogrzane do komfortowej temperatury i nie powoduje wychładzania się pomieszczeń. Dodatkowo w celu odzysku wilgoci, w modelu Platinum, zastosowano wymiennik entalpiczny z antybakteryjną i antywirusową membraną. Odzysk wilgoci ma kluczowe znaczenie zwłaszcza zimą, gdy zawartość pary wodnej w powietrzu jest bardzo niska. Intensywna wentylacja może doprowadzić do sytuacji, gdzie zawartości wilgoci w domu będzie poniżej komfortowej wartości, powodując wysuszanie się skóry oraz oczu.

Obudowa urządzenia ARIA VITALE jest wykonana z uszlachetnionego laserowo EPP o grubości ścianek aż 50 mm. Zarówno obróbka laserowa, który spowodowała dokładnie zamknięcie porów pomiędzy kuleczkami EPP, jak i grubość ścianek oraz konfiguracja automatyki wpływa na cichą pracę urządzenia, szczególnie w nocy. Ponadto zintegrowane z obudową króćce z EPP o średnicy 200 mm, pozwoliły uzyskać wysoką szczelność oraz całkowicie wyeliminować mostki cieplne i kondensację wilgoci na powierzchni.

Centrala posiada klasę energetyczną A+, Wysoka sprawność ARIA VITALE została uzyskana dzięki starannie dobranym, wysokiej jakości przeciwprądowym wymiennikom ciepła.
Ponadto zastosowana automatyka zawiera tygodniowe cykle programowania, co daje możliwość zaoszczędzenia do 30% energii w porównaniu do obsługi ręcznej. Predefiniowane tryby pracy na panelu sterowania, m.in. „wakacje”, szybko zminimalizują pracę urządzenia i zapewnią dalsze oszczędności.

 

Rekuperator Heatpex

 

PRACA W KAŻDYCH WARUNKACH POGODOWYCH

Rekuperator ARIA VITALE wyposażony jest w szereg rozwiązań zapewniających optymalną pracę urządzenia zarówno latem, przy wysokich temperaturach, jak i zimą, gdy na zewnątrz panuje mróz. Urządzenie wyposażone jest w obejście wymiennika ciepła, zwane inaczej bypassem, pozwalające na przekierowanie całego strumienia powietrza zewnętrznego na nawiew, z pominięciem wymiennika ciepła. Jest to korzystne w letnie, gorące dni, gdyż pozwala na zastosowanie tzw. „free coolingu” czyli darmowego chłodzenia. Letnią nocą zewnętrzne powietrze jest chłodniejsze niż wewnątrz rozgrzanego przez cały dzień domu. Zamiast kierować je przez wymiennik ciepła i zwiększać jego temperaturę kierujemy je bezpośrednio na nawiew, co skutkuje obniżeniem temperatury w budynku do komfortowych wartości. Moment otwarcia bypassu sterowany jest w ustawieniach urządzenia poprzez zadanie progów temperatury przy których bypass ma zostać otwarty lub zamknięty.

Zimą bardzo niskie temperatury mogą stanowić zagrożenie dla poprawnego działania urządzenia. Szczególnie narażony jest wymiennik ciepła, w którym istnieje ryzyko zamarznięcia wilgoci wykraplającej się ze strumienia usuwanego powietrza co ostatecznie może doprowadzić do uszkodzenia wymiennika. Rekuperator ARIA VITALE wyposażony jest w nagrzewnicę wstępną (o mocy 1 lub 2kW, zależnie od modelu), która minimalizuje możliwość wystąpienia takiej awarii. Gdy temperatura spadnie poniżej progu określonego w automatyce urządzenia uruchomi się nagrzewnica. Świeże powietrze zostanie ogrzane przed trafieniem na wymiennik ciepła, dzięki czemu temperatura powietrza usuwanego nie spadnie poniżej punktu rosy i nie nastąpi wykroplenie się wody.      

 

Rekuperator Heatpex  

 

PROSTOTA OBSŁUGI

Obsługa urządzenia jest prosta i intuicyjna. Rekuperatorem można sterować za pomocą panelu dotykowego oferującego kluczowe funkcje takie jak praca zgonie z harmonogramem lub ze stałą wydajnością na jednym z trzech wcześniej zaprogramowanych biegów jak i również uruchomienie trybu czasowego - „wakacje” lub „party”.  Drugą z opcji jest skorzystanie z aplikacji Aria myHOME dostępnej na telefon lub przez Internet. W aplikacji dostępne są zarówno podstawowe funkcje z panelu sterowania, jak i zaawansowanych szereg zawansowanych opcji. Są to m. in. ustawienia harmonogramu tygodniowego według którego urządzenie będzie pracować, podglądu parametrów pracy w czasie, zmiany ustawień urządzenia, a nawet opcja zdalnej diagnostyki przez serwis. Dodatkowo istnieje możliwość podpięcia urządzenia pod instalację Smart Home dzięki protokołowi Modbus.

Przy zakupie kompletnego systemu HEATPEX ARIA (CONNECT i ADURO – instalacja do rozprowadzania powietrza) oraz rekuperatora VITALE klient otrzymuje 5 lat gwarancji na cały system wraz z urządzeniem.
 

Rekuperator ARIA VITALE to 5 wyjątkowych modeli, które można z łatwością dopasować do swoich potrzeb, jak również szereg praktycznych funkcji i rozwiązań wpływających na komfort i prostotę codziennego użytkowania:

  • SILVER z czujnikiem temperatury
  • GOLD z czujnikiem temperatury oraz czujnikiem CO2 i wilgotności
  • GOLD CF z czujnikiem temperatury, czujnikiem CO2 i wilgotności oraz stałego przepływu
  • PLATINUM enthalpy z czujnikiem temperatury oraz czujnikiem CO2 i wilgotności i entalpicznym wymiennikiem przeciwprądowym
  • PLATINUM enthalpy CF z czujnikiem temperatury, czujnikiem CO2 i wilgotności, stałego przepływu oraz entalpicznym wymiennikiem przeciwprądowym 
     

Każdy z modeli występuje w 3 wydajnościach: 300, 450, 600 m3/h.

 

Innowacyjność i funkcjonalność centrali HEATPEX ARIA VITALE została doceniona przez międzynarodowe jury konkursu IF oraz Red Dot Awards i otrzymała prestiżowe nagrody IF Design Award 2023 ora Red Dot Award 2023.

 

Komentarze do wpisu (1)

7 czerwca 2024

z czystym sumieniem moge polecic ten rekuperator

Kategorie

Taniej o

Produkt tygodnia
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium