Arena Łazienek
/skins/user/rwd_shoper_28/

Impregnat HG ochrona marmuru 250ml 506025129

Impregnat HG ochrona marmuru 250ml 506025129

1px 1px 1px 1px 1px 39 ocen |
Kod produktu:

506025129

| Producent:

HG Polska

Cena: 52,00 zł 52.00
Cena katalogowa: 52,00 zł
ilość - +
dostępność
w magazynie
Produkt gotowy do szybkiej wysyłki lub odbioru
dostawa
24 godziny
loader
dostawa

Najtańsza dostawa:

Ten produkt odbierzesz za darmo w naszych salonach

Opis produktu

Akcesoria

Opinie

Impregnat HG ochrona marmuru 250ml 506025129

 

HG impregnat ochronny - specjalistyczny preparat do podstawowego zabezpieczenia marmuru i innych rodzajów kamieni naturalnych, takich jak np. trawertyn, granit, piaskowiec, łupek oraz płytek betonowych zawierających fragmenty kamieni naturalnych, takich jak kompozyt granitowy czy marmurowy (lastryko). Ten unikalny produkt zostaje wchłonięty głęboko w pory kamienia, zmniejszając znacznie jego naturalną chłonność. Dzięki temu zapobiega wnikaniu brudu, wilgoci oraz tłuszczu w strukturę kamienia. Nie zawiera silikonu przez co umożliwia zabezpieczonej powierzchni naturalne oddychanie (odparowywanie wilgoci z podłoża). Do użytku tak na zewnątrz jak i wewnątrz pomieszczeń.


Sposób użycia:

Zabezpieczana powierzchnia powinna być czysta, pozbawiona tłuszczu i kurzu. W przypadku konieczności użycia jakiegoś środka czyszczącego zapoznaj się z Tabelą Stosowania Produktów HG do kamienia naturalnego.
Zaprawa klejowa i spoiny (fugi) nowej podłogi muszą być całkowicie suche i utwardzone. Okres ich schnięcia wynosi około 4-6 tygodni.
Użytkowane już wcześniej podłogi po oczyszczeniu (intensywnym myciu) powinny być pozostawione do wyschnięcia przez minimum 3 dni. Mocno porowate powierzchnie np. z piaskowca powinny schnąć nawet 7 dni. Jeśli pod płytkami kamiennymi zainstalowane jest ogrzewanie podłogowe, to jego włączenie może skrócić czas schnięcia do 24 godzin. Należy jednak pamiętać, aby wyłączyć ogrzewanie na co najmniej 12 godzin przed zabiegiem impregnacji.
Nierozcieńczony preparat należy nanosić przy pomocy wałka malarskiego, równomiernie w jednym kierunku. W przypadku kamienia polerowanego impregnat należy aplikować przy pomocy bawełnianej, gładkiej ściereczki (pada).
Jeśli po 10 minutach od zabiegu impregnacji okaże się, że w niektórych miejscach impregnat nie wchłonął się, należy go usunąć czystą gładką ściereczką.
W przypadku bardzo porowatego i chłonnego kamienia, zabieg impregnacji należy powtórzyć po około 1 godzinie.
Po upływie ok. 3 godzin od ostatniego zabiegu po podłodze można chodzić, a po upływie 12 godzin od ostatniego zabiegu podłoga jest w pełni chroniona.

Wydajność:
-Mocno porowaty kamień naturalny: +/- 10-20m2 z 1 litra
-Lekko porowaty lub polerowany kamień naturalny: +/- 20-50m2 z 1 litra

Pielęgnacja kamienia:
Zazponaj się z Tabelą Stosowania Produktów HG do kamienia naturalnego umieszczoną na boku opakowania.

Wskazówka:
Jeśli na zabezpieczonej impregnatem do naturalnego kamienia podłodze, nie stosuje się innych preparatów/powłok zabezpieczających, zaleca się powtórne nakładanie impregnatu co 1-2 lata, szczególnie w mocno eksploatowanych miejsach.


Uwaga:
Z uwagi na odmienny skład chemiczny HG Impregnat ochronny od starszej wersji produktu HG Impregnat, nie zaleca się mieszać ich ze sobą i/lub stosować na tej samej powierzchni. Preparat może być stosowany na uprzednio zabezpieczone podłogi z kamienia naturalnego. Zaleca się jednak wypróbować go na małej, niewidocznej powierzchni. Pozwoli to określić ilość impregnatu potrzebną do zabezpieczenia jak również ustrzeże przed koniecznością częstego usuwania nadmiaru preparatu z powierzchni podłogi.

Przechowywać w dodatniej temperaturze. Przydatność do użycia: minimum 36 miesięcy od daty produkcji na opakowaniu. Chronić przed dziećmi.

 

 

Firma HG to ponad 30 lat tradycji w dostarczaniu najwyższej jakości rozwiązań dla czyszczenia, pielęgnacji i ochrony nowoczesnych powierzchni. Od czasu założenia firmy w 1975 roku w holenderskim Almere, HG rozprzestrzenia swoją działalność na kolejne kraje Europy.
Od 1999 roku HG obecne jest w Polsce by pomagać Wam dobrać najlepsze środki do rozwiązania nawet najbardziej złożonych problemów z zakresu ochrony i pielęgnacji wszelkich powierzchni w domu.

Dane techniczne

Kategoria

Środki czyszczące

Koszty dostawy

Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
Kraj wysyłki:

Opinie

Opinie, czyli co myślą inni

Masz ten produkt? Doradź innym przed zakupem

Napisz opinię

Dodaj opinię x

Impregnat HG ochrona marmuru 250ml 506025129

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium