Arena Łazienek
/skins/user/rwd_shoper_27/

Grzejniki i kaloryfery Purmo

Nowoczesny styl budownictwa i projektowania wnętrz opiera się na dwóch ważnych filarach, jakimi są: praktyczność i estetyka. W wielu domach można spotkać wystrój idealnie dopasowany do wszystkich szczegółów. Podobne kryteria powinny spełniać właśnie grzejniki. Ich głównym zadaniem jest ogrzewanie powietrza w pomieszczeniu, jednak warto również zadbać o ich wygląd, żeby nie szpeciły designu. Jeżeli szukają Państwo grzejników tego typu, nie mogliście Państwo lepiej trafić – grzejniki Purmo spełnią oczekiwania.

Grzejniki Purmo – jakość i wygląd w jednym

Marka Purmo to profesjonalna marka i zarazem lider w dziedzinie produkcji systemów ogrzewania i chłodzenia. Grzejniki Purmo są uniwersalne – sprawdzą się zarówno w pomieszczeniach nowoczesnych, industrialnych, tradycyjnych i klasycznych. Głównym celem marki było stworzenie grzejników, które zapewnią efektywną pracę, przy stosunkowo niewielkich rozmiarach.

Jakie rodzaje grzejników prezentuje marka Purmo?

W naszym sklepie internetowym znajdziecie Państwo grzejniki płytowe oraz grzejniki pionowe, pochodzące z najnowszego katalogu marki Purmo. Grzejniki płytowe Purmo sprawdzą się we wszystkich pomieszczeniach jak np. salon, kuchnia, korytarz, pokój dziecka itp. Jest to raczej klasyczne rozwiązanie, które można spotkać w większości domów. Grzejniki pionowe Purmo łączą w sobie nowoczesność i subtelny design. Ten rodzaj najczęściej sprawdza się w łazienkach czy pomieszczeniach typu pralnia. Dla Klientów oczekujących najlepszych grzejników łazienkowych również możemy doradzić Purmo. Co prawda marka Purmo kojarzy się najczęściej z kaloryferami panelowymi ale grzejniki do łazienki również nie są jej obce.

Optymalna cena grzejników

Na rynku możecie Państwo znaleźć wiele sklepów, które oferują grzejniki w różnych cenach. Nasza strona internetowa stara się jak najbardziej optymalnie dopasować cenę adekwatną do jakości produktu oraz spełniających funkcji. Cena grzejników panelowych jest mocno zróżnicowana, zależy od takich czynników jak jego wielkość, materiał wykonania, wydajność i sposób działania. W naszym sklepie znajdziecie Państwo wiele różnych grzejników o różnych parametrach, a ich cena waha się w widełkach od 200 zł, do 1000 zł. Grzejnik Purmo to zdecydowanie najlepszy wybór do ogrzewania Państwa pomieszczeń, ponieważ łączy w sobie wiele pozytywnych cech jakimi są m.in. gwarancja jakości. Wychodzimy naprzeciw wymaganiom klientów i zachęcamy do zapoznania się z ofertą grzejników Purmo, która widnieje na naszej stronie. W razie pytań i wątpliwości nasi eksperci służą pomocą i radą.

Jaki grzejnik wybrać do pokoju danej wielkości?

Nie wiesz jak dobrać moc grzejnika lub zastanawiasz się jaka powinna być moc grzejnika na m2 pokoju? Grzejniki płytowe Purmo słyną z wysokiej wydajności cieplnej więc dla utrzymania optymalnej temperatury w domu lub mieszkaniu przyjmuje się, że moc grzejnika na metr kwadratowy powierzchni pokoju powinna wynosić ok. 100-120W (watów). To pozwala ułatwić dobór grzejnika do pokoju, zgodnie z poniższym zestawieniem:

  • grzejnik do pokoju 12m2 powinien mieć 1200W - 1440W
  • grzejnik do pokoju 15m2 powinien mieć 1500W - 1800W
  • grzejnik do pokoju 18m2 powinien mieć 1800W - 2160W
  • grzejnik do pokoju 20m2 powinien mieć 2000W - 2400W
  • grzejnik do pokoju 25m2 powinien mieć 2500W - 3000W

 

Do większych pomieszczeń, aby zapewnić najlepszy i komfortowy rozkład temperatury zdecydowanie zalecamy montaż dwóch lub więcej grzejników płytowych. Nie będzie wtedy konieczności aby na którejś ze ścian znajdował się bardzo długi grzejnik. Alternatywnym rozwiązaniem jest zwrócenie uwagi na grzejnik trzypłytowy (c33 / cv33) o dużo lepszej wydajności niż kaloryfer dwupłytowy (c22/cv22) lub grzejniki jednopłytowe (c11/cv11). Jest on trochę grubszy niż grzejniki dwupłytowe lub kaloryfery jednopłytowe ale przy zachowaniu tej samej długości i wysokości grzejnika oferuje 25-30% mocy cieplnej więcej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium