Arena Łazienek
/skins/user/rwd_shoper_28/

Filtr z magnesem pod kocioł gazowy CALEFFI XS

1
Filtr z magnesem pod kocioł gazowy CALEFFI XS

Caleffi XS - urządzenie filtrujące z magnesem do montażu pod kotłem

 

 

Prawidłowe zabezpieczenie elementów instalacji grzewczej przed zanieczyszczeniami to jeden z kluczowych aspektów podczas jej wykonywania. Firma Caleffi od kilkudziesięciu lat zaangażowana jest w projektowanie oraz produkcję urządzeń służących do usuwania zanieczyszczeń. Wiedza i doświadczenie pozwala na zaproponowanie rozwiązania dopasowanego do każdego typu inwestycji począwszy od budynku jednorodzinnego, a kończąc na obiekcie wielkokubaturowym.

 

Rozwiązania Caleffi Hydronic Solutions

W przypadku tych pierwszych coraz częściej mamy do czynienia z rezygnacją przez inwestorów z wydzielonego pomieszczenia kotłowni. Źródło ciepła zlokalizowane jest w takim przypadku w pomieszczeniu ogólnodostępnym o ograniczonej przestrzeni montażowej. W takim układzie nie ma możliwości zastosowania separatorów DirtmagPro lub DirtmagPlus czy urządzenia Caleffi XF, dzięki którym uzyskujemy najwyższy stopień ochrony systemu przed zanieczyszczeniami. Specjalnie zaprojektowanym rozwiązaniem do takich systemów jest urządzenie filtrujące Caleffi XS. To, co wyróżnia ten produkt na rynku to jego konstrukcja.

 

Caleffi XS filtr z magnesem pod kocioł gazowy

 

Caleffi XS budowa

W urządzeniu zastosowany został zawór kulowy o unikalnej konstrukcji, który zamyka dopływ do komory gromadzenia zanieczyszczeń od strony kotła, jak i od strony instalacji. Pozwala to na oszczędność materiałów , jak również ogranicza wymaganą przestrzeń montażową. Element filtracyjny zamontowano w komorze w taki sposób, aby zoptymalizować proces usuwania zanieczyszczeń. Woda wpływa do komory o dużej pojemności, co może wspomagać grawitacyjne osadzanie się większych cząstek. Przepływ pozostaje niezaburzony, co ma pozytywny wpływ na ten proces.

 

Caleffi XS budowa

 

Magnes neodymowy został umieszczony w zewnętrznej osłonie na końcu komory. Gromadzące się zanieczyszczenia ferromagnetyczne nie ograniczają przepływu czynnika. Takie umiejscowienie zabezpiecza je również przed ponownym wprowadzeniem do systemu. Komora gromadzenia zanieczyszczeń została wykonana z przeźroczystego polimeru, co pozwala na łatwą kontrolę stopnia zabrudzenia.

Dodatkowa złączka montowana w miejscu komory gromadzenia zanieczyszczeń, pozwala na płukanie instalacji, jak również służy jako miejsce dozowania środków chemicznych przeznaczonych do ochrony oraz czyszczenia instalacji (np. Caleffi C1 Fast). Urządzenie Caleffi XS® oferowane jest w wersji kątowej lub prostej, co pozwala na jego zastosowanie z większością oferowanych na rynku kotłów gazowych.

Dowiedz się więcej:Komentarze do wpisu (1)

3 czerwca 2024

jak zawsze konkret!

Kategorie

Taniej o

Produkt tygodnia
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium